Zozan Abdulrahman Faris (gynekolog)
23. srpna 2020 Náš tým

Zozan Abdulrahman Faris (gynekolog)

Jmenuji se Zozan Abdulrahman Faris. Narodila jsem se ve města Duhok, autonomní části Iráckého Kurdistánu. V současné době bydlím s 2 dcerami a synem, kteří navštěvují základní školu ve městě Duhok.

V roce 2004 jsem vystudovala univerzitu ve městě Duhok. Před zahájení vlastní praxe ve městě Duhok, jsem pracovala pro humanitární organizaci WAHA.

Po nabídce výkonu své praxe gynekologa na klinice ve městě Sinjar, jsem se rozhodla, přestože původněnepocházím  z města Sinjar, připojit se k lékařskému týmu na klinice ve městě Sinjar, důvodu poskytovat zdravotní péči v oblasti gynekologie. Mnoho žen a dívek v oblasti Sinjar  trpí různými onemocnění a nemají možnost navštívit jiného gynekologa, který by jim poskytl tuto zdravotní péči. Z praxe je stále patrné, že tato oblast zdravotní péče gynekologie je tabu – zakázané téma. Mým cílem je tak i osvěta v oblasti.

Přestože moje víra je muslimské náboženství, ale respektuji Yazidise. Pamatuji si, když lidé Yazidi byli nuceni uprchnout před milicemi tvz. Islámského státu, do naší oblasti v Duhoku, všichni jsme jim společně poskytli jídlo a další potřeby, nebo tato situace mohla též nastat i pro nás. Ráda bych formou lékařské péče dále pomáhala.


Pokud jde o současnou situaci této oblasti, jsem přesvědčena, že se politická situace zlepšuje, ale z lékařského hlediska, se domnívám, že existuje pandemie COVID- 19 panika, která bývá zneužívána k politickému rozhodování.