Khaleel Kudeedah Bakr (praktický lékař)
8. června 2019 Bývalí spolupracovníci

Khaleel Kudeedah Bakr (praktický lékař)

Narodil jsem se v roce 1969, mám 5 synů a 4 dcery. Téměř 15 let už pracuji na klinice ve zdravotním středisku v komplexu Dohla. 

Rozhodl jsem se začít pracovat také zde, protože potřebuji více peněz, abych uživil naši velkou rodinu. Některé naše děti totiž navíc studují vysokou školu. A chtěl jsem také pomáhat našim lidem. Na klinice se v současné době věnuji pacientům s nejrůznějšími chorobami, v poslední době hlavně s psychickými potížemi.

Po začátku útoků ze strany ISIS jsem převezl všechny členy své rodiny do bezpečí do města Zakho, kde jsme našli nedostavěnou budovu, ale nezůstal jsem tam s nimi a jel jsem na nějakou dobu působit na kliniku pro uprchlíky v horách u Sinjaru. Nikdy nezapomenu na to, jak ti nevěřící bojovníci z ISIS zajali všechny dívky a ženy ze Sinjaru, zavázali jim oči a naložili je na vozy. Ta vzpomínka mi láme srdce. Celé období nadvlády ISIS bylo jedna velká tragédie a utrpení. Podle mě se situace pro menšiny, jako jsou jezídové, nezlepší. Obyvatel Iráku je mi líto, je to velmi utlačovaný národ. Jedinou mou nadějí je vzít svou rodinu do Německa, abych jim zajistil vzdělání, bezpečí, zdravotní pojištění a podobně.