Aktuality

Udržitelnost projektu - základ budoucího úspěchu
28. února 2020 Aktuality

Udržitelnost projektu - základ budoucího úspěchu

Dlouhodobou udržitelnost vnímá koordinátor projektu Filip Habrman jako jednu z nejdůležitějších priorit v horizontu navazujících let. Základ úspěchu tkví podle nás ve vřelých a profesionálních vztazích mezi Diecézní charitou Brno a všemi zúčastněnými úřady v severním Iráku, bez nichž by vůbec nebylo možné se do oblasti osobně dostávat, natož zde realizovat lékařskou činnost (připomeňme, že většina humanitárních organizací svoje aktivity stále cílí na uprchlické tábory mezi městy Duhok a Erbíl).

Naše plány pro rok 2020
27. února 2020 Aktuality

Naše plány pro rok 2020

Rok 2020 je pro nás přelomový: podle všech dosavadních dohod bychom v závěru roku (případně s přesahem na začátek roku příštího) měli předat vedení i financování obou klinik zodpovědným místním úřadům. Náš projekt v Sinjaru a Sherfadeenu by tak měl po třech letech skončit.

Monitorovací cesta
11. února 2020 Aktuality

Monitorovací cesta

Od 5. do 15. listopadu jsme opět pobývali v Sinjaru. Tato cesta měla několik rozličných cílů. Především jsme si na vlastní oči prohlédli nově otevřenou kliniku a pekárnu, kam s námi zavítali také generální konzul České republiky v Erbílu pan Michal Svoboda a zástupce guvernátora oblasti Ninive pan Ali Omar Qapho.

Součinnost s místními úřady a generálním konzulátem ČR v Erbílu v roce 2019
1. února 2020 Aktuality

Součinnost s místními úřady a generálním konzulátem ČR v Erbílu v roce 2019

Bez dobrých vztahů s místními úřady by náš projekt nejspíše nemohl být tak úspěšný, jako je. Úzce spolupracujeme zejména s guvernorátem města Mosul a místními orgány města Sinjar, kteří nám mnohokrát vyšli vstříc.

Rozhovor s doktorem Shamo
26. ledna 2020 Aktuality

Rozhovor s doktorem Shamo

Jmenuji se Shamo. Pocházím ze Sinjaru. Už více než 2 roky pracuji na klinice v Sherfadeenu, kterou zpočátku tvořily jen stavební buňky, ale postupně, jak se tento zdravotnický projekt rozvíjel, byla klinika přestavěna do podoby betonových budov a zařízena mnohem sofistikovaněji. Na obou klinikách – v Sherfadeenu i v Sinjaru – řídím administrativu.